مردم آزادیخواه کردستان
احزاب و جریانات سیاسی کردستان و ایران
دو سال قبل و در چنین روزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مراکز و مقرات حزب دمکرات کردستان را در قلعه دمکرات آماج موشکهای بالستیکی خود کرد، که بر اثر این حمله وحشیانه علاوه بر زخمی شدن دهها تن از مبارزین حزب دمکرات که در میان آنان شماری زن و کودک به چشم میخوردند، چهارده تن از اعضای رهبری و کادر و پیشمرگان حزب دمکرات کردستان شهید شدند. همچنین بر اثر این موشکباران دو تن از مربیان آموزشگاه حزب دمکرات کردستان ایران نیز شهید شدند. در همان روز سه زندانی سیاسی کومەلە به اسامی “رامین حسین پناهی، لقمان مرادی و زانیار مرادی” بدست جلادان جمهوری اسلامی در زندان اعدام شدند.
اقدام تروریستی و سرکوب منتقدان و مخالفان، در سیاست جمهوری اسلامی موضوعی جدید و نا آشنا نیست، در طول ۴ دهه حکومت سیاه خود بر ایران و کوردستان یکی از مبانی اصلی حفظ نظام و شریعت دادن به این رژیم بوده است. حمله تروریستی به مراکز حزب دموکرات و به در آویختن سه زندانی سیاسی کرد در یک روز از سوی جمهوری اسلامی در راستای این سیاست ضد انسانی و با هدف پراکندن رعب و وحشت در میان مردم کوردستان و نمایش سربازی سپاه تروریستی پاسداران انجام گرفت. اما چیزی که مسئولین این رژیم تصور نمی کردند، صدای اعتراضی مردم کوردستان نسبت به این جنایت بود.
بعد از انجام این جنایت تروریستی، و در پی فراخوان مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران، روز ٢١ شهریور ١٣٩٧به عنوان روز اعتراض سراسری اعلام شد که مردم آزادیخواه کوردستان به درخواست احزاب خودشان جواب مثبت دادندو برای بار دیگر جنایت جمهوری اسلامی را محکوم کردند.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران در دومین سالیاد جنایت ١٧ شهریور به جانباختگان این روز درود می فرستدو خود را در غم و اندوه خانواده ها و همرزمان این شهدا شریک می داند. ما برای باری دیگر این جنایت جمهوری اسلامی را محکوم می کنیم و قدردانی خود را از مردم هوشیار و مبارزه کوردستان ابراز میداریم در کنار فرزندان انقلابی خود بوده و علیه اشغالگری و سیاست جمهوری اسلامی مبارزه کرده اند و در این راه نیز قربانی داده اند.
بار دیگر یاد شهدای روز ١٧ شهریور سال ١٣٩٧ و همه جانباختگان جنبش حق طلبانه مردم کردستان را ارج می نهیم و مجددا پیمان می بندیم که ادامه دهنده راه پر افتخار آنان باشیم.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران.
١۶شهریور ١٣٩٩ خورشیدی
۶ دسامبر ٢٠٢٠ میلادی

بابەتی پێشووپەیامی ناوەندی هاوكاریی حیزبەكانی كوردستانی ئێران بەبۆنەی دووهەمین ساڵیادی تاوانەكانی 17ی خەرمانان
بابەتی دواتردواڕۆژ ژمارە ٩٥