اعدام جنایتکارانه رفیق شیرکو معارفی

پیشمرگ و عضو کومه‌له‌ و زندانی سیاسی مقاوم

سحرگاه امروز رژیم جمهوری اسلامی در ادامه موج نوین اعدام های سیاسی در زندان ها، در کردستان و در زندان سقز رفیق شیرکو معارفی پیشمرگ و عضو کومه‌له را که بیش از پنچ ‌سال در زیر حکم اعدام قرار داشت، به دار آویخت.

شب گذشته ناگهان و بدون هیچ اطلاع قبلی به وکیل و به خانواده‌ شیرکو معارفی، وی را از زندان عمومی به انفرادی انتقال می دهند و ساعت چهار صبح جناتیکارانه به دارش آویختند‌ .

رفیق شیرکو معارفی روز نهم مهرماه 1387 برابر با 30 سپتامبر 2008 در روستای “ده‌وره‌قه‌لا” در ناحیه‌ ” خوره‌خوره‌” سقز در کردستان، که عازم ماموریتی بود، توسط نیروهای رژیم اسیر می گردد. یک ماه بعد در روز 10 آبانماه 1387 به سرعت به اعدام محکوم می شود. شیرکو چند بار به انفرادی کشیده‌ شد و روزهای متوالی در انتظار اجرای حکمش بود اما هربار با اراده‌ای درخور یک مبارز کومه‌له‌ و جنبش آزادیخواهی کردستان قهرمانانه ایستاد.

در اطلاعیه‌های بعدی زندگی و مبارزه‌ این پیشمرگ رزمنده‌ کومه‌له‌ و این مبارز پیگیر و این زندانی سیاسی مقاوم را انتشار خواهیم داد.

اعدام جناتیکارانه شیرکو معارفی را قویا محکوم می کنیم. به خانواده‌ عزیزش، به مردم مبارز کردستان و به همه‌ی هم رزمانش تسلیت می گویم. جنایتکاران اسلامی باید تا کنون فهمیده‌ باشند که با این جنایت ها در کردستان جز ننگ و رسوایی ابدی چیزی نصیبشان نخواهد شد.

نامش جاودانه خواهد ماند، یادش زنده‌ و عزیز و راهش پررهرو باد

کومه‌له‌ زحمتکشان کردستان

13 آبانماه 1392 برابر با چهارم نوامبر 2013

بابەتی پێشوودیداری هەیئەتێکی پژاک لە ناوەندی سەرکردایەتی کۆمەڵە
بابەتی دواترهه‌لومه‌رجی سیاسی كوردستان‌و ئه‌ركی قورسی چالاكوانانی مه‌ده‌نی‌و سیاسی/ ره‌زاكه‌عبی