طی روزهای اخیر گروه تروریستی داعش پس از شکست در عراق، حمله وسیعی علیه شهر کوبانی و اطراف این شهر آغاز کرده است. ساکنین شهر با انواع سلاح سنگین مورد هجوم قرار گرفته و هزاران تن آواره شده و هزاران زن و کودک جانشان در خطر می باشد.

فاجعه عظیم انسانی در راه است. هیچ شکی نیست که این گروه ضد بشری برای انتقام از انسانیت، خود را مسلح کرده و در پی کشتار دسته جمعی وسیع می باشد. بدین منوال این شرایط مستلزم اتلاف همگانی می باشد، تا جان و سامان دهها هزار تن انسان محفوظ بماند.

  1. ما از شواری امنیت سازمان ملل و تمامی کشورهای غربی و تمامی ملل منطقه خواستاریم، تا به یاری مردم کوبانی بشتابند.
  2. از تمامی سازمان های حقوق بشری و آزادیخواه جهان می خواهیم، تلاش های خود را در راستای پیشگیری از کشتار دسته جمعی مهلک در کوبانی را پیش گرفته و اذهان عمومی جهان را از این فاجعه انسانی مطلع سازند، تا تلاشی بین المللی برای نجات جان دهها هزار نفر انسان بی گناه و بی دفاع تشکیل شود
  3. از تمامی کردهای مقیم خارج از کشور و فعالین سیاسی می طلبیم که ساکت ننشسته و هر میزان که در وسعشان می گنجد، متینگ و تجمع اعتراضی سازمان بدهند و صدای مردم بی دفاع کوبانی را به سازمان ملل و تمامی مردم جهان برسانند. نباید بگذاریم در مقابل دیدگان عموم مردم ژینوسایدی مهلک و وسیع به وقوع بپیوندد و جنایتی تاریخی علیه ملتی که برای دستیابی به حقوق راستین و انسانی خود مبارزه می کنند، صورت پذیرد.
  4. از تمامی احزاب سیاسی غرب کردستان (کردستان سوریه) و علل خصوص (P. Y. D) می خواهیم تا ضمن تفاوت های مابینمان، راه را هموار سازند تا همگان برای دفاع از کوبانی بتوانند نیرو و انرژی خود را در اختیار مردم بگذارند. اتحاد و همبستگی نیروهای سیاسی این بخش کردستان ضامن جذب پشتیبانی خارجی و اذهان عمومی جهان می باشد
  5. لازم است که تمامی احزاب هر چهار بخش کردستان در این وضعیت و برای جذب پشتیبانی در راستای کمک به مردم کوبانی، تلاش کنند.

کومەله زحمتکشان کردستان

18 سپتامبر 2014 میلادی

27 شهریور 1393 خورشیدی

بابەتی پێشووبەشداری پێنەکردنی ئێران لەکۆنگرەی پاریس- تەوەری وتووێژێکی هاوڕێ عومەر ئێلخانیزادە لەگەڵ NRT
بابەتی دواتركۆچی دوایی میرزا ئیبراهیم ساوجبڵاغی كەسایەتی ناسراوی نەغەدە‌و یەكێك لەقوتابیانی سەردەمی كۆماری كوردستان