روز سه شنبه ١٤ تیرماه علیرغم مخالفت شماری از نمایندگان و فعالان حقوق بشری، روند بررسی معاهده دو جانبه تبادل محکومان زندانی میان بلژیک و جمهوری اسلامی در یک کمیته پارلمان بلژیک آغاز شد.
اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در وین، که تیر ماه سال ۹۷ به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در فرانسه بازداشت و در دادگاه بلژیک به ۲۰ سال زندان محکوم شد؛ یکی از تروریستهای جمهوری اسلامی است که تهران در صدد مبادله آن با محکومان زندانی اروپایی می باشد.
مرکز همکاری احزاب کردستان ایران ضمن محکوم کردن این به اصطلاح مبادله محکومان زندانی بین ایران و بلژیک، بر این باور داریم که استرداد و تبادل متهمان تروریست خارج از معاهده دو جانبه بلژیک و ایران و برخلاف کنوانسیونهای بین المللی می باشد.
بر همگان مبرهن است که در صورت به عمل درآمدن این معاهده، جمهوری اسلامی بیشتر از پیش به گروگانگیری و اقدامات تروریستی در کشورهای اروپایی تشویق می شود، لذا از همه فعالین حقوق بشر کردستان و ایران و کشورهای اروپایی، همچنین مراکز بین المللی حقوق بشر درخواست داریم جهت لغو این معاهده اعتراضات خود را به شیوه ممکن ابراز دارند.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
١٤ تیرماه ١٤٠١ برابر با ٥ جولای ٢٠٢٢

بابەتی پێشوودر بزرگداشت روز جهانی محیط زیست خواهان آزادی نه کنشگر محیط زیستی، که از سال ۱۳۹۶ در زندان های جمهوری اسلامی در بندند، هستیم!
بابەتی دواترلایحه دولت بلژیک برای تبادل زندانیان بلژیک با حکومت اسلامی ایران را محکوم می‌کنیم