غروب روز یکشنبه ٣ آذرماه١٣٩٢ رفیق محمد کعبی چهره شناخته شده و محبوب سنندج و سقز و یار وفادار کومه‌له بر اثر سکته مغزی جان باخت.

محمد کعبی یکی از پیشمرگان قدیم‌ و از مبارزان نستوه کردستان است که چه در دوره شاهنشاهی و چه در دوره جمهوری اسلامی چندین بار دستگیر و زندانی گردید، اما دشمن هرگز نتوانست اراده‌اش را تسلیم کرده و وي را وادار به فاش کردن اسرار کند. آری، تنها خود وی بود که هرباره سربلند از آنهمه آزمایش بیرون می آمد و بر دشمنان مردم کوردستان و ستمدیدگان فائق میگشت.

تمامی آنهایی که کاک محمد را از نزدیک شناخته‌اند، میدانند تا چه اندازه دلسوز و همراه رفقا، غمخوار خانواده جانباختگان و پیشمرگ و زندانیان سیاسی و تا چه حد همراهشان بود. نه غارت مال و اموالش، نه شکنجه و بند و نه احضار و تعقیبهای مداوم و فشارهای روحی، نتوانست او را به زانو در بیاورد و از خدمت به مردم و ترویج اندیشه آزادی و برابری دورش کند.

رفیق محمد، همیشه پرکردن جای خالی دو خواهر و برادر جانباخته‌اش را وظیفه خود میدانست، اگرچه غم نسرین و شهلا و صدیق برای لحظه‌ای از قلبش بیرون نرفت، اما برای سایر خانواده استوار و مقاوم و نیز مشوق همیشگی مبارزه برای آزادی بود. هر جمع و محفلی محمد کعبی را به خود دیده باشد، سرشار از امید و روحیه بوده‌ و علیه ستم و از لزوم آزادی کوردستان در آن بحث شده است. او حیاتش با مبارزه و تلاش برای آزادی عجین شده بود. کومه‌له یاری دلسوز و مردم کوردستان، مبارزی خستگی ناپذیر را از دست دادند.

ما با ابراز همدردی و تاسف خود به رفیق و همرزممان رفیق رضا کعبی، صفوف کومه‌له، تشکیلات مخفی و خانواده سربلند کعبی تسلیت میگوییم و اطمینان داریم یاد و راه کاک محمد کعبی همیشه زنده و پررهرو خواهد بود.

 کمیته مرکزی کومه‌له زحمتکشان کوردستان

٤ آذرماه ١٣٩٢

بابەتی پێشووهاوڕێ عومەر‌: هه‌تا ئێستاش كۆمه‌ڵه‌و دێموكرات دوو حیزبی‌ سه‌ره‌كین
بابەتی دواتربە بۆنەی چوارەمین ساڵیادی لەسێدارەدانی هاوڕێ ئێحسان فەتاحیان