بار دیگر جمهوری اسلامی دشمنی خود را با خلق کرد ثابت کرد و اینبار نیز در جنایتی دیگر 6 زندانی سیاسی را در زندان ارومیه اعدام نمود.

 

انتشار خبر اعدام 6 زندانی سیاسی که 5 تن از آنان کرد هستند، از جمله: سامان نسیم، ابراهیم عیسی پور، سیروان نژاوی، علی افشاری، حبیب الله (رزگار) افشاری و یونس آقائیان باری دیگر وحشیگری و ضد مردمی بودن این رژیم را برای مردم کردستان و ایران و همه جهانیان آشکار کرد.

 

هفته گذشته مسئولین زندان ارومیه 6 زندانی سیاسی را به مکانی نامعلوم انتقال دادند و امروز جمعه خبر اعدام آنها منتشر گردید. زندانیان سیاسی علی و رزگار افشاری که قبلا پیشمرگ کومه له زحمتکشان کردستان بودند، در دی ماه سال 1389 بدست نیروهای سرکوبگر رژیم دستگیر و به اتهام ارتباط با کومه له زحمتکشان کردستان به اعدام محکوم شدند. علی و رزگار برادر محمد امین افشاری پیشمرگ فداکار کومه له بودند که دژخیمان رژیم اسلامی در سال روز جانباختن محمد امین افشاری (2 اسفند) آنها را به چوبه دار سپرد.

 

همچنین سامان نسیم اهل مریوان، ابراهیم عیسی پور و سیروان نژاوی اهل سردشت به اتهام ارتباط با پژاک و یونس آقائیان فعال یارسان اهل میاندوآب بدست جلادان جمهوری اسلامی اعدام شدند.

 

اعدام زندانیان سیاسی کرد در طول حکومت سیاه جمهوری اسلامی در ایران امری تازه نبوده و نیست، هیچ سال و ماه و روزی نبوده که قلب خانواده ای از مردم کردستان بر اثر جنایت جمهوری اسلامی بدرد نیاید و فرزندانشان به زندان و شکنجه و جوخه های مرگ سپرده نشود.

 

اعدام زندانیان اخیر در حالی بود که قبلا شماری از سازمانهای بین المللی حقوق بشر و سازمان ملل متحد در بیانیه و اطلاعیه های متعدد خواستار لغو حکم اعدام آنها و تشکیل میتینگ و تجمع اعتراضی بودند، اما جمهوری اسلامی به روال سیاست همیشگی خود و برای بقای سیستم دیکتاتوری و نا انسانی خود، و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم کردستان و ایران به اعدام فعالین سیاسی کرد روی آورد.

 

ما بعنوان کومه له زحمتکشان کردستان از تمامی احزاب سیاسی در همه بخشهای کردستان ، بخصوص احزاب شرق کردستان و مردم آزادیخواه کردستان و ایران میخواهیم این جنایت رژیم را محکوم نموده و با تشکیل تجمعات اعتراضی جنایتهای رژیم اسلامی در حق مردم کردستان محکوم کنند.

 

ما جانباختن 6 زندانی سیاسی را به خانواده و رفقای آنان تسلیت عرض نموده و ایمان داریم خون به ناحق ریخته آنان در مبارزه حق خواهانه مردم کردستان علیه جمهوری اسلامی فراموش نخواهد شد.

 

گرامی باد یاد رفقا علی و رزگار افشاری و 4 اعدامی دیگر

 

سرنگون باد رژیم اسلامی ایران

 

 

کومه له زحمتکشان کردستان

اول اسفند 1393 – 20 فوریه 2015

 

بابەتی پێشووراگەیاندنی كۆمەڵە سەبارەت بە لەسێدارەدانی 6 هەڵسوڕاوی سیاسی
بابەتی دواترلەخۆپیشاندانێكدا لەهەولێر لەسێدارەدانی بەندكراوانی كورد مەحكوم كرا (وێنە)