همانگونه که همگان مطلع هستند و در رسانەها نیز منتشر شد، شب 7_ 8 اوت مصادف با 17_ 18مرداد ماه 1394 خورشیدی، یکی از مزدوران جمهوری اسلامی که مدتی پیش به درون صفوف کومەله نفوز کرده بود، در نخستین دقایق بامداد 17 مرداد در تلاشی مزبوحانه اقدام به ترورکردن رفیق رضا کعبی “دبیر هیات اجرایی کومەله” نمود، اما خوشبختانه تلاش مزبوحانه این مزدور با هوشیاری رفع گردید و رفیق رضا بدون هیچ جراحتی از این حرکت تروریستی جان سالم بدر برد.

طی دو روز گذشته دوستان، رفقا و نمایندگان جریانات سیاسی به صورت گوناگون همدلی و آمادگی خود را دلسوزنه برای هر گونه همکاریی و همیاریی ابراز داشتند. ما از طرف هیات اجرایی و کمیته مرکزی کومەله و رفیق رضا کعبی همدردی دلسوزانه تمامی این عزیزان را ارج نهاده و اطمینان می بخشیم که این حرکت ضد بشری و بزدلانه تنها باعث رسوایی بیشتر جمهوری اعدام و ترور اسلامی و مسئولان آن گردیده و موجب اتحاد بیشتر جنبش رهاییبخش ملت کُرد می شود.

ما معتقدیم این حرکت سرآغاز دوره نوینی از اعمال تروریستی جمهوری اسلامی علیه جریانات اپوزیسیون کُرد ایران می باشد و باید با هماهنگی و همکاریی نیروهای کُردستان این گونه تعرضات و دسیسەها نقش بر آب شود.

دبیرخانه کومەله زحمتکشان کُردستان

9 اوت 2015 – 18 مرداد 1394

بابەتی پێشووراگەیاندنی کۆمەڵە سەبارەت بە هەوڵی تیرۆریستیی کۆماری ئیسلامی
بابەتی دواتروەفدێكی حیزبی دیموكراتی كوردستان سەردانی پەیوەندییەكانی كۆمەڵەیان كرد