بامداد امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۳/۱ جمعی از فعالین مدنی و بستگان زندانی محکوم به اعدام (هیمن مصطفایی)، برای لغو اجرای این حکم در مقابل زندان مرکزی شهر سنندج، تجمع کردند.

این تجمع با تلاش پیگیرانه ی فعالان مدنی علیه اعدام در شهرهای سنندج و مریوان و با فراخوان برای تجمع اعتراضی از نیمه شب روز یکشنبه تا صبح روز دوشنبه ادامه یافت.
باوجود محاصره ی زندان مرکزی سنندج توسط نیروهای امنیتی و یگانهای ویژه ی سرکوب جمهوری اسلامی و تلاششان برای امنیتی جلوه دادن فضای این تجمع، مردم به تجمعشان ادامه داده و پیگیرانه خواستار لغو اعدام هیمن مصطفایی شدند.

سرانجام در ساعاتی قبل از اجرای حکم، مقامات زندان و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی پدر و بستگان هیمن را به داخل زندان فراخونده و دقایقی بعد اعلام گردید که اجرای حکم را لغو و تعلیق نموده اند.

صبح روز دوشنبه با اعلام این خبر مردم حاضر در محل تجمع و فعالان کمپین لغو اعدام (هیمن مصطفایی) به شادی و پایکوبی پرداختند.

هیمن مصطفایی، متولد ۱۳۶٨ روستای کانی دینار از توابع مریوان است که در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ و در سن ۲۳ سالگی به اتهام محاربه، حمل اسلحه و اقدام به قتل شخصی بنام ابراهیم محمدی از طریق عضویت در احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامی، تحت شکنجه های شدید جسمی و روانی، وادار به اعتراف گردیده و به اعدام محکوم شده است. نامبرده طی مدت بازداشت و نگهداریش در زندان مرکزی سنندج چند بار برای اجرای حکمش به سلول انفرادی منتقل گشته است.

فعالان مدنی، کمپین ها و کمیته های حقوق بشری علیه اعدام، پیگیرانه برای دفاع از هیمن مصطفایی و جلب رضایت بستگان مقتول در تلاشند.

زاگرس _ تشکیلات مخفی کومەلە زحمتکشان کردستان

بابەتی پێشووپەیامی تەشكیلاتی نهێنی كۆمەڵە بەبۆنەی هەڵوەشاندنەوەی سزای لەسێدارەدانی لاوێكی كورد
بابەتی دواترحیزبەكانی رۆژهەڵاتی كوردستان بۆ تاوتوێكردنی ئەنجامی بایكۆتی هەڵبژاردنەكان كۆبوونەوە