روز شنبه هفته گذشته مصادف با ٦ ژولای ٢٠١٣ و ١٥ تیرماه ١٣٩٢ پس از حدود ٤ سال کار و فعالیت پیگیر جوانان کومه‌له زحمتکشان کوردستان (از تاریخ ٩ آگوست ٢٠٠٩) با تجربه چندین دوره کار و برگذاری چندین سمینار و کنفرانس و همکاری با سایر سازمانها و نهادهای جوانان، کانون اولین کنگره خود را در یک روز پرکار و پر بحث در مقر فرماندهی کومه‌له برگذار کرد.
در آغاز کنگره ساعت ٠٨:٣٠ به وقت اقلیم کردستان با سرود ‘بانگه‌واز’ سرود رسمی کومه‌له و سپس چند لحظه سکوت برای گرامیداشت یاد جوانان جانباخه راه آزادی کوردستان و خصوصا صفوف کومه‌له شروع به کار کرد. سپس رفیق رضا کعبی دبیر هیئت اجرایی کومه‌له به نمایندگی از کمیته مرکزی کومه‌له سخنانی ایراد کردند. سخنان رفیق رضا کعبی پیرامون نقش و اهمیت فعالیتهای مدنی در جامعه امروزی و بویژه تاثیر این بعد از مبارزه بود که به موازات ابعاد عمومی فعالیتهای سازمانی در ارتباط با نقش جوانان به پیش میرود. ایشان همچنین با اشاره به نگاه ویژه کومه‌له به نقش و جایگاه جوانان و فعالیتهای سازماندهی شده‌شان طی تاریخ این حزب به ایراد نکاتی پرداختند.
سپس پرویز رحیمزاده گزارش ٤ سال گذشته هئیت مدیره موقت را ارائه کرد و پس از چند نقطه نظر و ایارد بیانات چند عضو کنگره به پاسخ گویی به پرسشهای ارائه شده پرداخت. پس از آن برنامه پیشنهادی از طرف کاوه کریمی تشریح شد و طبق روال پس از شنیدن اراء و نظرات اعضای شرکت کننده در بحث به جواب سوالات مطرح شده پرداخت. سپس برنامه طی انتخاباتی به رای گیری گذاشته شد و با کسب اکثریت آرا چهارچوب کلی برنامه با نکته برداری مباحث نقص و اضافه به تائید کنگره رسید. سپس اساسنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از چند ساعت مجادله با لحاظ کردن تبیینها و نقاط مثبت رفقا به تائید کنگره رسید.

در ادامه در انتخاباتی که قبلا برای ابقا یا تغییر نام کانون طی بحثهایی تبیین شده بود به اتفاق آراء، نام کانون به ‘سازمان’ تغییر داده شد و نام ‘پیشرو’ ابقا شد، به این ترتیب نام کانون جوانان پیشرو به ‘سازمان جوانان پیشرو’ تغییر یافت.

مقطع پایانی کنگره به انتخابات کمیته‌های مختلف و بحث بر سر اعضای هیئت مدیره انتخابی اختصاص یافت. طی این بحثها تعداد ١١ نفر برای هیئت مدیره سازمان به تائید کنگره رسید که از آن میان ٧ عضو برای کوردستان، ٤ عضو برای کمیته‌های اروپا و ٢ عضو بعنوان اعضای علل بدل هیئت مدیره تعیین شدند.

اعضای انتخاب شده کنگره اول کانون جوانان پیشرو:
١_ کاوه کریمی (دبیر)
٢_ فیروز مامویی (سخنگوی کوردستان)
٣_ آرینا محمدی
٤_ کویستان جعفری
٥_ پێشوا سرمستی
٦_ هژیر ناصر سقزی
٧_ ادریس پیری

اعضای هیئت مدیره در اروپا:
٨_ آریز محمدی (سخنگوی اروپا)
٩_ هیوا شاه‌محمدی
١٠_ آرش ذکریایی
١١_ صلاح حسین پناهی

اعضای علل بدل هیئت مدیره:
١٢_ امیر قنبری
١٣_ فریاد کمانگر

سازمان جوانان پیشرو
11/07/2013

20/04/1392

 

 

بابەتی پێشووEntry with Audio
بابەتی دواترڕاگه‌یاندنی ڕێکخراوی لاوانی پێشڕه‌و بۆ بایکۆتکردنی یانزه‌یه‌مین فێستیڤاڵی ‘سوره’ له کوردستان