عصر روز دوشنبه ٣٠ بهمن ماه ١٣٩٦ خورشیدی برابر با ١٩ فوریه ٢٠١٨ میلادی، از سوی نیروهای انتظامی، بسیج و لباس شخصی های جمهوری اسلامی به تحصن دراویش گنابادی در خیابان پاسداران، در محله گلستان هفتم هجوم برده شد.

بنا به آخرین اخبار در انجام این حمله و سرکوب، چندین تن کشته و زخمی شده اند، اما آمار دقیق کشته و زخمی ها هنوز مشخص نیست. به گفته سخنگوی نیروی انتظامی تهران ٥ نفر از بسیج و لباس شخصی و نیروهای انتظامی کشته شده اند و از دستگیری بیشتر از ٣٠٠ تن از دراویش از سوی ارگان و نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی خبر داده شده است.
تجمع و راهپیمایی دراویش گنابادی در پی اعتراض به کنترل منزل دکتر “نورعلی تابنده” قطب طریقت نعمت اللهی مشهور به “دراویش گنابادی ” به بهانه ی ساخت پست ایست و بازرسی و همچنین اعتراض به دستگیری “نعمت الله ریاحی” یکی از رهبران دراویش این طریقت از سوی نیروهای امنیتی در محله گلستان هفتم در شمال تهران آغاز شد. در طول سالیان پس از بر سر کار آمدن جمهوری اسلامی و بخصوص در چند سال اخیر فشاری بیشتر علیه این گروه مذهبی در ایران به میان آمده است و هزاران نفر از آنها دستگیر و با احکام زندانیهای طولانی مدت، تبعید و اعدام روبەرو شدەاند.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران، ضمن محکوم کردن دستگیری، سرکوب، کشتار و برخورد غیرانسانی جمهوری اسلامی با پیروان طریقت نعمت اللهی و معتقدین به دیگر ادیان و مذاهب، از مجامع، سازمان و نهادهای حقوق بشری جهانی، آزادیخواهان دنیا و ایران خواستار است در مقابل سرکوب و ارعاب جمهوری اسلامی علیه دراویش گنابادی و معتقدین دیگر مذاهب جدا از مذهب رسمی ایران، به دستگیری، کشتار و سرکوبشان عکس العمل نشان دهند و به هر طریقی که امکان پذیر باشد در برابر این اعمال جمهوری اسلامی ساکت ننمایند.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
اول اسفند ماه ١٣٩٦ خورشیدی
٢٠ فوریه ٢٠١٨ میلادی

بابەتی پێشووڕاگەیەندراوی “ناوەندی هاوکاری”; هێرش بۆ سەر دەروێشە گونابادییەکان مەحکوومە!
بابەتی دواترشکۆدار بێت ٨ی مارس رۆژی جیهانیی ژن