در همایشی در شهر هانوفر آلمان، با حضور کومەلە زحمتکشان کردستان و 9 جریان سیاسی دیگر، ائتلاف “همبستگی برای آزادی و برابری در ایران” اعلام موجودیت کرد.

این ائتلاف که از گروه‌های چپگرا و گروه‌های متمرکز بر حقوق ملل مختلف در ایران تشکیل شده در بیانیه اعلام موجودیت خود بعد از سرنگونی جمهوری اسلامی خواهان روی کار آوردن حکومتی بر مبناى جمهوریت، دموکراسی، جدایی دین و دولت هستند.

ائتلاف همبستگی برای آزادی و برابری در ایران همچنین از نظام فدرالی برای ایران دفاع کرده‌اند که در آن حقوق برابر ملی برای همه ملل ساکن ایران تامین شود.

ائتلاف همبستگی با اشاره به بحران‌های مختلف جاری در ایران، حکومت ایران را “ناتوانتر از همیشه و در سراشیب فروپاشی” دانسته است.

آنها با اشاره به بحران‌های خارجی ایران خواهان “صلح ومخالف سیاست‌هاى مداخله جويانه وجنگ افروزانه” حکومت ایران شده‌اند و گفته‌اند نیروهای نظامی ایران باید “بی‌قید و شرط” از کشورهای منطقه خارج شوند.

اتحاد دمکراتيک آذربايجان – بيرليک، جنبش جمهوريخوهان دموکرات و لائيک ايران، حزب تضامن دمکراتيک اهواز، حزب دمکرات کردستان ايران، حزب دمکرات کردستان، حزب کومه له کردستان ايران، حزب مردم بلوچستان، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، شورای موقت سوسياليستهای چپ ايران و کومه له زحمتکشان کردستان گروه‌هایی هستند که در قالب ائتلاف همبستگی اعلام موجودیت کرده‌اند.

 


بابەتی پێشووكۆمەڵەی زەحمەتكێشان بە بۆنەی ٨ی مارس سمینارێكی سیاسی لە سویس سازدەكات
بابەتی دواترئیئتلافی “هاوكاری لە پێناو ئازادی‌و یەكسانی لە ئێران” دامەزرا