وقایعی که این روزها در عراق رخ میدهند، اتفاقی و غیرمنتظره نبوده و نیستند. قسمت اعظم بحران امروز که همه عراق را فراگرفته، از شیوه حکمرانی و سیاست نژادپرستانه دولت نوری مالکی سرچشمه گرفته است، چنانچه شیوه تامل و رفتار خود را با گروههای سیاسی عراق، براساس رهنمودهای جمهوری اسلامی تنظیم کرده است.

همچنین ساختار و اصول دولت جدید عراق اين فرصت را برای همه گروههای نژادپرست و تروریست فراهم آورد تا خود را مهیا سازند و مردم عراق را در معرض جنگی داخلی و مذهبی و نژاد پرستانه قرار بدهند.

در این اوضاع و احوال، لازم است حکومت اقلیم و همه نیروهای سیاسی جنوب کردستان با عمل و تصمیمی یکدست از مردم مناطق بریده شده از کردستان پاسداری بکنند و نگذراند آتش این جنگ مرتجعانه و نژادپرستانه به مردم این نواحی زیان وارد سازد. اکنون برای برگرداندن نواحی بریده شده از کردستان به آغوش اقلیم کردستان و محافظت کردنشان در برابر داعش، زمان اتحاد است.

ما بعنوان کومەله زحمتکشان کردستان پشتیبانی خود را از حکومت اقلیم برای پاسداری کردن از مردم جنوب کردستان اعلام میداریم و آماده هستیم برای مصون ماندن این تجربه تاریخی از خطر تروریستها و نژادپرستان، هر گونه همکاری را به هر طریق ممکن تقدیم بداریم.

سکرتاریت کومەله زحمتکشان کردستان

11/6/2014 برابر با ٢١ خرداد ١٣٩٣

بابەتی پێشووڕاگەیاندنی کۆمەڵە سەبارەت بە جموجۆلی نیزامی داعش لە عێراق
بابەتی دواترنوێنەرانی رێكخراوی “ژنێڤا كاڵ” سەردانی ناوەندی سەركردایەتی كۆمەڵەیان كرد