کارنامه‌ی ننگین رژیم جمهوری اسلامی ایران، با مرگ ناگهانی و شبهه برانگیز شاعر انقلابی عرب ایرانی حسن حیدری در ادامه ترور و اعدام و سربه نیست کردن صدها شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و فعالان کارگری و مدنی، دیگر هر روز بیش از پیش سنگین و سنگین تر می شود.

عوامل سرکوب و جنایت جمهوری اسلامی اجازه ندادند مراسم این جانباخته آن گونه که خانواده و دوستان و نزدیکانش مایل بودند به رسم و رسوم و زبان مادریش، عربی برگزارشود. رژیم جمهوری اسلامی از این واهمه دارد که اجرای آزادانه چنین مراسمی آتش خشم چهل سال مانده در گلوی مردمان ایران را برافروزد وبر هستی اش زبانه کشد و بساط ظلم و زور و فساد حاکم بر جامعه را به زباله دان تاریخ بسپارد.  وگرنه طبق چه دلیل و با چه مجوزی این حق بدیهی انسانی از خانواده و دوستداران این شاعر مردمی، حسن حیدری سلب می شود تا که در غم از دست رفته شان به ماتم نشینند و خون دل خورند؟

مردمان ایران ناقوس مرگ این رژیم راکه جز زندان، شکنجه، کشتار و تباهی ثروت های مادی وانسانی جامعه وگسترش فساد روز افزون دستاورد دیگری نداشته است، مدت هاست به صدا در آورده اند و در گوشه و کنار کشور و بهر وسیله این فریاد رسا شنیده می شود: “سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی”!

همبستگی برای آزادی و برابری در ایران درگذشت  نابهنگام و شبهه برانگیز شاعر عرب اهوازی حسن حیدری را به خانواده ایشان و تمامی مردمان ایران به ویژه ملیت عرب مان تسلیت میگوید و اعلام می دارد که نام و راه حسن حیدری برای ما و نسل های آینده ایران همچنان زنده خواهد بود.

زنده و پایدار باد مبارزات مردمان و ملیت های ایران برای جمهوریت، آزادی و برابری و فدرالیسم!

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!

 

“همبستگی برای آزادی و برابری در ايران” *

24 آبان 1398 – 15 نوامبر  2019

 

*- احزاب و سازمانهای تشکيل دهنده : کومه له زحمتکشان کردستان، شورای موقت سوسياليستهای چپ ايران، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، حزب مردم بلوچستان، حزب کومه له کردستان ايران، حزب دمکرات کردستان، حزب دمکرات کردستان ايران، حزب تضامن دمکراتيک اهواز، جنبش جمهوريخوهان دموکرات و لائيک ايران، اتحاد دمکراتيک آذربايجان – بيرليک

بابەتی پێشووڕاگەیاندنی ناوەندی هاوکاری حیزبەکانی کوردستانی ئیران سەبارەت بە خۆپیشاندانی جەماوەری عەرەب لە ئەھواز
بابەتی دواترڕاگەیاندنی کەمپەینی “#بێدەنگی بشکێنین” لەلایەن ناوەندی ژنانی ڕۆژهەڵات