هم‌میهنان گرامی!
توده‌های مردم حق‌طلب کوردستان!
رژیم جمهوری اسلامی ایران پس از کلی مانع‌تراشی و عبور دادن نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از فیلترهای متعدد، در صدد است تا در آینده‌ای نزدیک نمایش انتخابات را برگزار نماید.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران اعتقاد راسخ دارد که به درازای عمر جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی همواره عاری از محتوا و ماهیت یک پارلمان واقعی بوده و نە تنها هرگز نتوانسته است که در مسائل حساس و خطیر ایران تصمیم‌گیر و تأثیرگذار باشد، بلکە خۆد این مجلس نیز از ارکان مهم رژیم بودە کە نقشی عمدە در سرکوبگریهای رژیم داشتە است.
علاوه بر این واقعیت، در شرایط کنونی به ویژه پس از اعتراضات و نارضایتی‌های مردم کوردستان و ایران در آبان‌ماه امسال، به گونه‌ای آشکارتر و علنی‌تر از گذشته ثابت شد که نه مجلس رژیم یک پارلمان واقعی است و نه نمایندگان چنین مجلسی خود را ملزم به دفاع از حقوق مردم و حقوق و آزادی‌هایشان می‌دانند
در جریان این اعتراضات نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی به فرمان مستقیم خامنه‌ای مردم را به رگبار گلوله بسته و صدها تن از آنان را کشتار نمودند، هزاران تن را زخمی نموده و هزاران تن دیگر را ربوده و روانه‌ی شکنجه‌گاه‌ها و سیاهچال‌هایشان نمودند، کە تاکنون نیز اطلاع دقیقی از سرنوشت آنان در دست نیست.
لیکن نه مجلس بە طور کلی و نه نمایندگان آن بە طور خاص، موضع مناسبی در قبال این اقدامات رژیم اتخاذ ننمودند.
تظاهرات خیابانی و تجمعات اعتراضی امسال و چند سال اخیر ملیتهای ایران بە طور کلی و بە ویژە مردم کوردستان، منفور بودن و فقدان پایگاه اجتماعی رژیم جمهوری اسلامی ایران را در میان مردم کاملا آشکار نمودە است. جمهوری اسلامی علاوە بر ارتکاب جنایات فاحش علیە مردم بپاخاستە و بجان آمدە، قصد دارد کە با بە راه انداختن نمایش انتخابات و کشاندن مردم بە پای صندوقهای رای، در انظار جهانیان مشروعیت و اعتباری برای خود دست و پا کند و از این طریق سرپوشی بر رسوایی گستردەی خود بگذارد.
با در نظر گرفتن این واقعیتها، مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران در نشست روز دوشنبه 2 دیماه 1398 خورشیدی برابر با 23 دسامبر 2019 میلادی خود تحریم فعال انتخابات مجلس شورای اسلامی رژیم را به تصویب رساند و بر این باوریم کە در شرایط و اوضاع کنونی ایران و کوردستان هر کس کە خود را برای این انتخابات نمایشی نامزد کند یا درپای صندوقهای رای حضور یابد، مستقیما در مشروعیت دادن بە جنایات رژیم ایفای نقش نمودە است.
در این رابطە، مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران توده‌های مردم سرتاسر ایران به ویژه کوردستان را مخاطب قرار داده و از آنان می‌خواهد که از حضور در پای صندوق‌های نمایش انتخابات خودداری نموده و اجازه ندهند که توطئه‌ها و نقشه‌های پلید رژیم برای کشاندن مردم به پای صندوق‌های رأی تحقق یابد. همچنین به کسانی که با هر نیتی برای به اصطلاح نمایندگی در چنین مجلسی ثبت نام و نامزدی خود را اعلام نموده‌اند، یادآور می شود که منافع مردم را به مصالح شخصی خویش ترجیح دهند و بنیان منافع و خواست‌های خویش را بر ماندگاری و بقای جمهوری اسلامی استوار ننمایند.
همچنین یادآور می شویم کە در اوضاع و شرایط کنونی، تحریم فعال انتخابات مجلس شورای اسلامی رژیم، بیش از هر زمان دیگری تبدیل به یک مسئولیت و وظیفه‌ی خطیر ملی و میهنی شده است.
به امید خنثی نمودن تمامی توطئه‌های رژیم و سر دادن “نه”ی رسای دیگری به رژیم به گونه‌ای که پاسخی درخور و سزاوار اعتراضات مردمی و بیانگر احترام و نکوداشت یاد قربانیان و مجروحان سرکوب‌های اخیر مردم بپاخاسته‌ی میهنمان باشد.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران

٤/١٠/١٣٩٨ خورشیدی
٢٥/١٢/٢٠١٩ی میلادی

بابەتی پێشووبەیاننامەی ناوەندی هاوکاریی حیزبەکانی کوردستانی ئێران لەمەڕ تەحریمی شانۆگەریی هەڵبژاردنی نوێنەرانی مەجلیس لە ئێراندا
بابەتی دواتربەرێوە چوونی ١٦هەمین کۆبوونەوەی ناوەندی هاوکاری حیزبەکانی کوردستانی ئێران